225.000 €

Villa en venta Algorfa, Alicante

Ref.: CG62210327 3 2
30
PREMIUM
Energy Rating E
Villa med 3 sovrum och 2 badrum i Algorfa, Alicante

Villa med 3 sovrum och 2 badrum i Algorfa (Lo Crispin), Alicante.

Upptäck denna charmiga fristående villa, en perfekt tillflyktsort som erbjuder komfort, avskildhet och mångsidiga bostadsytor i en lugn miljö. Belägen på en tomt på 185 m² erbjuder denna välskötta fastighet 93 m² funktionell bostadsyta, vilket gör den idealisk för både permanent boende eller semester längs den vackra Costa Blanca.

Villan har tre sovrum och två badrum, inklusive ett separat sovrum och badrum på övervåningen som ger avskildhet och flexibilitet – perfekt för gäster eller familjemedlemmar. Den ljusa och praktiska planlösningen inkluderar en separat tvättstuga för vardaglig bekvämlighet, medan de inbyggda garderoberna och det fullt utrustade köket förstärker hemmets praktiska egenskaper.

Stig ut för att njuta av den privata takterrassen, perfekt för att sola, koppla av eller njuta av den omgivande utsikten. Den kaklade trädgården erbjuder ett lättskött utomhusutrymme, kompletterat av en privat parkeringsplats. De boende har också tillgång till en välskött gemensam pool, som ger en uppfriskande tillflykt under varma sommardagar.

Belägen i en lugn och vänlig urbanisering kombinerar denna villa lugn och ro med tillgänglighet, och ligger nära butiker, restauranger och viktiga tjänster. Ciudad Quesada ligger bara en kort bilresa bort och erbjuder ytterligare bekvämligheter och nöjesalternativ.

Denna fastighet byggdes 2005 och ståtar med funktioner som österläge, inbyggda garderober och en rymlig terrass och solarium – perfekt för utomhusliv och att njuta av medelhavsklimatet. Oavsett om du söker ett lugnt fritidshus eller en mysig permanent bostad, erbjuder denna villa en utmärkt möjlighet att äga en mångsidig och välplacerad fastighet.

Sovrum: 3
Badrum: 2
Byta: 93 m2
Tomt: 185 m2
Orientering: Öst
Byggår: 2005

Inbyggda garderober
Utrustat kök
Tvättstuga
Solarum
Terrass
Kakelad trädgård
Gemensam pool
Parkering utanför vägen

Details

Tipo de ofertaCompra
EstadoUsado
Dormitorios3
Baños2
Superficie93 m2
Terreno185 m2
Año de construcción2005
EnergyE
Terraza
Estacionamiento
Jardín
Piscina
Note: this is a guide to the area and does not show the actual location of the property

Most popular

PREMIUM
Bungalow compra Orihuela Costa Alicante, Spain
  • Bungalow
  • Orihuela Costa
  • 135.000 €
  • 2 1
Radhus compra Jacarilla Alicante, Spain
  • Radhus
  • Jacarilla
  • 85.000 €
  • 3 1
Land compra Formentera del Segura Alicante, Spain
  • Land
  • Formentera del Segura
  • 85.000 €
  • 0 0
Lägenhet compra San Miguel de Salinas Alicante, Spain
  • Lägenhet
  • San Miguel de Salinas
  • 269.999 €
  • 5 3
Villa compra Ciudad Quesada Alicante, Spain
  • Villa
  • Ciudad Quesada
  • 520.000 €
  • 4 2