465.000 € 450.000 €

Villa en venta Algorfa, Alicante

Ref.: CG055854 4 2
50
REDUCED PRICE
PREMIUM
Energy Rating In process
Villa med 4 soveværelser og 2 badeværelser i Algorfa, Alicante

Villa med 4 soveværelser og 2 badeværelser i Algorfa (Lomas de La Juliana), Alicante.

Denne fantastiske fritliggende villa tilbyder fire rummelige soveværelser og to badeværelser, beliggende på en generøs grund på 1.355 m².

Ejendommen i ét plan strækker sig over 215 m² og er smukt vedligeholdt med et åbent opholdsområde med en hyggelig brændeovn, en spiseplads og et fuldt udstyret køkken med adgang til baghaven. Soveværelset har et ensuite brusebad, mens alle soveværelser har indbyggede skabe. Store skydedøre med glas fører ud til en overdækket terrasse, perfekt til at nyde udsigten over landskabet. De anlagte haver inkluderer en privat 12x6 pool (som trænger til lidt opmærksomhed), en udendørs bruser, et udendørs køkken og frodigt grønt område. Yderligere faciliteter inkluderer aircondition i tre værelser, en garage til to biler, rigelig parkering uden for vejen, et vandingssystem, et opbevaringsrum og et bryggers.

Beliggende tæt på La Finca Hotel, Spa og Golf Resort, med barer, restauranter i nærheden og kun en kort køretur fra Algorfa landsby og de smukke Costa Blanca strande, tilbyder denne ejendom en perfekt blanding af komfort, udendørsliv og bekvemmelighed i et eftertragtet område.

Soveværelser: 4
Badeværelser: 2
Byggestørrelse: 215 m2
Grund: 1355 m2
Orientering: Sydvest
Byggeår: 1991

Aircondition
Privat pool
En-suite badeværelse
Garage
Have
Parkering uden for vejen
Udsigt over landskabet
Terrasse
Opbevaringsrum
Pejs
Bryggers
Moden anlagt have
Udendørs køkken
Opbevaring

Details

Tipo de ofertaCompra
EstadoUsado
Dormitorios4
Baños2
Superficie215 m2
Terreno1355 m2
EnergyIn process
Calefacción
Aire Acondicionado
Terraza
Estacionamiento
Jardín
Piscina
Note: this is a guide to the area and does not show the actual location of the property

Most popular

PREMIUM
Lejlighed compra Guardamar del Segura Alicante, Spain