Rækkehus til salg Ciudad Quesada, Alicante

225.000 €
Ref: CG20352
3 2

Rækkehus til salg med 3 soveværelser og 2 badeværelser i Ciudad Quesada (Doña Pepa), Alicante.

Oplev dette charmerende sydvendte rækkehus, beliggende i det sikre ALTAIR-kompleks, bygget omkring 2004, og tilbyder en perfekt blanding af komfort, bekvemmelighed og middelhavslivsstil. Ejendommen har en opvarmet fælles pool, en børnepool og rummelige solbadeområder, hvilket skaber ideelle rammer for afslapning hele året rundt.

Beliggende i gåafstand fra butikker, supermarkeder, barer, restauranter og den livlige Quesada-hovedgade, er dette hjem perfekt placeret til både permanent beboelse og feriebrug. Ejendommen strækker sig over to lyse, veludstyrede etager, der starter med en rummelig stue-spisestue med aircondition, et soveværelse med dobbeltseng, et moderne brusebad og et fuldt udstyret køkken med rigelig arbejdsplads og opbevaring. En overdækket solterrasse fører til en privat have og opbevaringsrum, ideel til udendørs spisning og underholdning.

Ovenpå finder du to yderligere dobbeltværelser med indbyggede skabe og adgang til en solterrasse, sammen med et stort familiebadeværelse. Yderligere funktioner inkluderer aircondition, inventar af høj kvalitet, og den udbydes for det meste møbleret, hvilket gør den indflytningsklar.

ALTAIR-samfundet opretholder en rolig atmosfære og venlig ånd, og den nylige ommaling sikrer, at det forbliver i fremragende stand. Selvom turistudlejning ikke er tilladt, er langtidsleje og besøg fra venner og familie velkomne, hvilket bevarer den fredelige boligkarakter. Fællesskabsgebyrerne er cirka €310 pr. kvartal plus et kvartalsvis bidrag på €107 til malerfonden, der understøtter den løbende vedligeholdelse.

Denne dejlige ejendom, med en samlet byggestørrelse på 115 m² på en 113 m² grund, tilbyder en førsteklasses beliggenhed, moderne faciliteter og et indbydende miljø - et fremragende valg for alle, der søger et komfortabelt hjem i Ciudad Quesada.

Soveværelser: 3
Badeværelser: 2
Bygningsstørrelse: 115 m2
Grund: 113 m2
Orientering: Syd
Byggeår: 2004

Førsteklasses beliggenhed
Aircondition
Fælles pool (opvarmet)
Møbleret (tilbud kan forekomme)
Solterrasse
Privat have
Gadeparkering
Opbevaringsrum
Moderne brusebadeværelse
Fuldt udstyret køkken

Details

TypeFor sale
StatusGood condition
Num. Rooms3
Num. Bathrooms2
Square Meters115 m2
Square Meters (total)113 m2
Construction Year2004
EnergyIn process
Air Condition
Terrace
Furnished
New
Note: this is a guide to the area and does not show the actual location of the property

Most popular

Bungalow for sale Orihuela Costa Alicante, Spain
  • Bungalow
  • Orihuela Costa
  • 135.000 €
  • 2 1
Rækkehus for sale Jacarilla Alicante, Spain
Bungalow for sale Ciudad Quesada Alicante, Spain
  • Bungalow
  • Ciudad Quesada
  • 249.000 €
  • 3 1
Halvhus for sale Torre de la Horadada Alicante, Spain
  • Halvhus
  • Torre de la Horadada
  • 399.000 €
  • 3 3
Lejlighed for sale Orihuela Costa Alicante, Spain