295.000 €

Lägenhet for sale in Dehesa de Campoamor, Alicante, Spain

Ref.: CG903850 2 2
31
PREMIUM
Energy Rating In process
Lägenhet med 2 sovrum och 2 badrum i Dehesa de Campoamor, Alicante

Lägenhet med 2 sovrum och 2 badrum i Dehesa de Campoamor (Las Ramblas), Alicante.

Upptäck denna exceptionella lägenhet belägen i det prestigefyllda Los Claveles-komplexet inom Las Ramblas Golf Resort i Dehesa de Campoamor.

Belägen inom gångavstånd från det livliga kommersiella centrumet La Fuente, erbjuder denna fastighet en perfekt blandning av komfort och bekvämlighet. Den rymliga interiören har ett ljust vardagsrum/matsal med ett öppet kök, två dubbelrum med inbyggda garderober och ett elegant familjebadrum. Master-sviten har ett eget badrum med duschkabin och direkt tillgång till en stor terrass på framsidan, perfekt för utomhusliv med panoramautsikt över golfbanan. På gatunivå erbjuder ett privat garage med ett extra sovrum och eget badrum mångsidigt utrymme för gäster eller hobbyer. Bostadsområdet ståtar med vackert underhållna trädgårdar och en pool, medan fastigheten är fullt möblerad med vitvaror, luftkonditionering och förvaring.

Byggd 2001 och orienterad mot öster, erbjuder detta imponerande hem en sällsynt möjlighet att njuta av Alicante-livsstilen i ett eftertraktat läge.

Sovrum: 2
Badrum: 2
Byta: 87 m2
Orientering: Öst
Byggår: 2001

Luftkonditionering
Förråd
Vitvaror
Möblerad
Balkong
Garage
Utsikt över golfbanan
Gemensam pool
Gemensam trädgård

Details

TypeFor sale
StatusGood condition
Num. Rooms2
Num. Bathrooms2
Square Meters87 m2
Construction Year2001
EnergyIn process
Heating
Air Condition
Terrace
Parking
Furnished
By Owner
Note: this is a guide to the area and does not show the actual location of the property

Most popular

PREMIUM
PREMIUM