Villa te koop Hondón de las Nieves, Alicante

279.999 €
Ref: CG874049
4 2

Finca med privat pool på stor tomt i Hondon de las Nieves, Alicante.

Upptäck denna rymliga finca med privat pool belägen på en stor tomt, bara fem minuter från den charmiga byn, erbjuder denna fastighet en lugn tillflyktsort med utmärkt tillgång.

Fincaen har fyra sovrum och två badrum, kompletterat av ett ljust öppet kök, matsal och vardagsrum med en mysig vedspis. Ett generöst tvättstuga och förråd erbjuder potential för vidareutveckling, beroende på tillstånd.

Utanför erbjuder den täckta terrassen en perfekt plats att njuta av den fantastiska tomten på över 5 300 m2, som inkluderar en privat pool som mäter cirka 9 x 6,5 meter och en produktiv oliv- och mandellund, vilket ger en touch av landsbygden. Den inhägnade tomten erbjuder gott om utrymme för utomhusliv och trädgårdsskötsel, med ytterligare bekvämligheter som garage, vatten och el, elektriska grindar och ett utrustat kök.

Även om viss uppdatering skulle kunna förbättra fastigheten, har den en otrolig potential som familjehem eller semesterboende i ett lugnt men ändå lättillgängligt läge.

Denna finca byggdes 1989 och kombinerar lantlig charm med praktiska egenskaper, redo att förvandlas till ett vackert hem.

Sovrum: 4
Badrum: 2
Byta: 157 m2
Tomt: 5311 m2
Byggår: 1989

Luftkonditionering
Bra läge
Privat pool
Möblerad
Terrass
Grovkök
Garage
El
Vatten
Elgrindar
Inbyggt kök
Mandel- och olivlund
Fristående
God åtkomst

Details

Aanbod TypeTe Koop
StatusBestaande bouw
Slaapkamers4
Badkamers2
Woonoppervlakte157 m2
Plot5311 m2
Bouwjaar1989
EnergyIn process
Air Conditioning
Terras
Parkeerplaats
Tuin
Zwembad
Note: this is a guide to the area and does not show the actual location of the property

Most popular

PREMIUM
Lagenhet te koop Ciudad Quesada Alicante, Spain
  • Lagenhet
  • Ciudad Quesada
  • 110.000 €
  • 1 1
PREMIUM
Villa te koop Ciudad Quesada Alicante, Spain
  • Villa
  • Ciudad Quesada
  • 394.950 €
  • 3 2
Bungalow te koop Orihuela Costa Alicante, Spain
  • Bungalow
  • Orihuela Costa
  • 135.000 €
  • 2 1
Radhus te koop Jacarilla Alicante, Spain
  • Radhus
  • Jacarilla
  • 85.000 €
  • 3 1
Lagenhet te koop Orihuela Costa Alicante, Spain
  • Lagenhet
  • Orihuela Costa
  • 174.000 €
  • 2 2