Raekkehus for sale Orihuela Costa, Alicante

179.995 €
Ref: CG20531
2 1

Rækkehus med 2 soveværelser og 1 badeværelse i Orihuela Costa (Las Filipinas), Alicante.

Oplev dette charmerende, sydvendte rækkehus, der ligger i det eftertragtede boligområde Bosque de las Lomas II i Las Filipinas. Boligen er ideel som helårsbolig, feriebolig eller investering til udlejning og byder på en praktisk indretning med to rummelige soveværelser, et moderne badeværelse og et praktisk gæstetoilet.

Udenfor mødes du af en flisebelagt terrasse foran huset og et overdækket, sydvendt siddeområde – et indbydende sted, hvor man kan nyde solen året rundt.

Indvendigt byder stueetagen på en lys og luftig stue og spisestue i åbent plan med masser af naturligt lys. Området suppleres af et moderne, fuldt udstyret køkken med god bordplads og opbevaringsmuligheder. En overdækket terrasse bagtil udvider boligarealet og er ideel som hjemmekontor, læsehjørne eller et hyggeligt tilflugtssted. Et stilfuldt gæstetoilet fuldender stueetagen.

På førstesalen finder man to rummelige soveværelser med indbyggede skabe, der sikrer både komfort og praktisk opbevaring, samt et moderne badeværelse med walk-in-bruser. Hovedsoveværelset har sin egen private, sydvendte balkon med udsigt over området – perfekt til morgenkaffen eller afslapning efter en dag på stranden.

Beboerne i Bosque de las Lomas II har adgang til fem fælles swimmingpools, hvilket giver rig mulighed for fritidsaktiviteter, motion og socialt samvær. Beliggenheden byder på fremragende faciliteter, herunder nærliggende golfbaner som Las Ramblas, Las Colinas, Campoamor og den berømte Villamartin Golf Course.

Der er rig mulighed for shopping og restaurantbesøg, da storcentret Zenia Boulevard ligger en kort køretur væk og byder på et bredt udvalg af internationale og spanske restauranter, butikker og et livligt madområde. De smukke strande Playa Flamenca og La Zenia ligger også i nærheden, ligesom det ugentlige marked i Playa Flamenca, hvor man kan købe friske råvarer og lokale produkter.

Boligen er opført i 2003 og har faciliteter som aircondition, indbyggede skabe og adgang til fælles pools. Dette rækkehus giver stor værdi for pengene i et af Villamartins mest eftertragtede områder og har en praktisk beliggenhed tæt på lufthavnene i Alicante og Corvera.

Soveværelser: 2
Badeværelse: 1
Byggeareal: 64 m²
Grundareal: 103 m²
Orientering: Syd
Byggeår: 2003
Fællesudgifter: 440 €/år

Aircondition
Indbyggede skabe
Terrasse
Altan
Gårdhave
Fælles pool

Details

Offer TypeFor sale
StatusResale
Bedrooms2
Bathrooms1
Build Size64 m2
Plot103 m2
Year Built2003
EnergyE
Air Conditioning
Terrace
Pool
Note: this is a guide to the area and does not show the actual location of the property

Most popular

Lejlighed for sale Orihuela Costa Alicante, Spain
Bungalow for sale Orihuela Costa Alicante, Spain
  • Bungalow
  • Orihuela Costa
  • 209.950 €
  • 2 1
Lejlighed for sale Rojales Alicante, Spain
REDUCED PRICE
PREMIUM
Bungalow for sale Torrevieja Alicante, Spain