Eksklusiv villa med 6 soveværelser og 5 badeværelser i Orihuela Costa (La Zenia), Alicante.
Denne villa tilbyder en luksuriøs opholdsoplevelse med seks soveværelser og fem badeværelser.
Hovedhuset, der er designet på et enkelt niveau, har tre soveværelser, to komplette badeværelser inklusive en suite, et semi-uafhængigt køkken, en rummelig stue-spisestue, to opbevaringsrum og en charmerende overdækket veranda perfekt til at nyde det milde klima året rundt. En uafhængig lejlighed på øverste etage med egen indgang giver et opholds- og spiseområde, køkken i åbent plan, to soveværelser, et komplet badeværelse og to store terrasser med åben udsigt, ideel til gæster eller udlejningsformål.
Det smukt anlagte udendørs område kan prale af en privat swimmingpool med jacuzzi, skyggefulde pergolaer, chill-out-zoner og rigelig parkering til flere køretøjer. Ejendommen er fuldt møbleret og udstyret (eksklusive personlige ejendele), klar til øjeblikkelig indflytning og har aircondition overalt sammen med solpaneler for energieffektivitet.
Beliggende kun 400 meter fra La Zenia strande, tæt på Zenia Boulevard indkøbscenter, golfbaner og fremragende transportforbindelser, kombinerer denne sydvendte villa, bygget i 1980 på en 1001 m2 grund med et samlet bebygget areal på 257 m2, komfort, privatliv og førsteklasses beliggenhed i én udsøgt pakke.
SUM/IBI: 800€/årligt
Soveværelser: 6
Badeværelser: 5
Bygningsstørrelse: 257 m2
Grund: 1001 m2
Orientering: Syd
Byggeår: 1980
Turistlicens
Aircondition
Privat pool
Fuldt møbleret
Terrasse
Balkon
Garage
Indbyggede skabe
Depotrum
Garage
Jacuzzi
Have
reformeret
Solpaneler
Depotrum
Details
| Type | For sale |
| Status | Good condition |
| Num. Rooms | 6 |
| Num. Bathrooms | 5 |
| Square Meters | 257 m2 |
| Square Meters (total) | 1001 m2 |
| Construction Year | 1980 |
| Energy | In process |
| Heating | |
| Air Condition | |
| Terrace | |
| Parking | |
| Furnished | |
| New | |
| By Owner |
Most popular
|
|
|
PREMIUM
|
|
|
PREMIUM
|
|
|
|
|
|
REDUCED PRICE
|
|
|
REDUCED PRICE
|













