Lejlighed en venta Rojales, Alicante

149.000 €
Ref: CG395405
2 2

Lejlighed med 2 soveværelser og 2 badeværelser i Rojales, Alicante.

Oplev denne rummelige og veldesignede lejlighed på anden sal, der tilbyder i alt 145 m² komfortabel boligareal. Beliggende i en rolig og eksklusiv bygning med kun to lejligheder, tilbyder den et højt niveau af privatliv og ro. Lejligheden har en generøs stue med en hyggelig pejs og en stor spiseplads, der er problemfrit forbundet med køkkenet, hvilket skaber en åben og indbydende atmosfære fyldt med naturligt lys. Et praktisk bryggers/vaskeriområde øger bekvemmeligheden.

Soveværelserne er virkelig imponerende med to store soveværelser - perfekt egnet til forskellige formål - ledsaget af to komplette badeværelser. Master-suiten skiller sig ud med et walk-in-garderobe og et en-suite badeværelse, der tilbyder et privat tilflugtssted. Begge soveværelser åbner ud til en dejlig terrasse, ideel til udendørs spisning eller afslapning, mens man nyder udsigten over Cuevas del Rodeo.

Yderligere faciliteter inkluderer et fælles solarium, perfekt til at nyde solen året rundt, aircondition, en parkeringsplads i garagen og delvis møblering. Med en central beliggenhed er dette hjem perfekt for dem, der søger god plads, privatliv og unikke funktioner i rolige omgivelser.

Soveværelser: 2
Badeværelser: 2
Byggestørrelse: 145 m2
Etage: 2. sal
Orientering: Sydøst
Byggeår: 2011

Aircondition
Parkering i garage
Solarie (delt)
Delvist møbleret
Central beliggenhed.

Details

Tipo de ofertaCompra
EstadoUsado
Dormitorios2
Baños2
Superficie145 m2
Año de construcción2011
EnergyIn process
Aire Acondicionado
Terraza
Estacionamiento
Amueblado
Piscina
Note: this is a guide to the area and does not show the actual location of the property

Most popular

Lejlighed compra Rojales Alicante, Spain
PREMIUM
Lejlighed compra Orihuela Costa Alicante, Spain